У Швейцарії сонячні панелі встановлюватимуть просто між залізничними рейками, передає видання Fastcompany. Потяги курсуватимуть по «килиму із сонячних батарей» уже цього літа, спочатку — лише по тестовій ділянці. Технологію розробив стартап Sun-Ways. За словами співзасновника компанії Джозефа Скудері велика кількість невикористаного простору пропадає марно, саме тому стартап і взявся за цю ідею.
Спочатку сонячні панелі генеруватимуть електроенергію для місцевих домогосподарств. Згодом — на добутій енергії курсуватимуть і поїзди. А якщо покрити всі 5000 км колій швейцарської залізниці сонячними батареями, то можна генерувати до 1 ГВт електроенергії на рік. Співзасновник Sun-Ways Баптіст Данігерт зазначив, що цього достатньо для живлення 750 000 будинків.
Пілотний проєкт оцінюють у 560 тисяч доларів.




