Попри те, що багато хто з нас у дитинстві мобільних телефонів та комп’ютерів не мав, сучасні діти не уявлять свого життя без гаджетів. У Нідерландах же вирішили обмежити дітей у використанні мобільних телефонів, планшетів та смартгодинників. Це ініціатива уряду, який прагне протидіяти відволіканню під час навчання, повідомляє видання The Guardian. «Учні повинні вміти зосереджуватися і мати можливість добре вчитися. А мобільні телефони заважають, про це свідчать наукові дослідження», – висловився міністр освіти Нідерландів Робберт Дейкграаф.
Школи матимуть можливість самостійно вирішувати, як найкраще організувати обмеження. Деякі можуть встановити заборону тільки на уроках в конкретних класах, тоді як інші — впровадити загальне обмеження в усій школі.
Заборона стартує 1 січня 2024 року. Цифрові пристрої у школах Нідерландів будуть дозволені лише у випадках, коли без них не обійтися, наприклад, під час уроків цифрових навичок, за медичними показаннями або для людей з обмеженими можливостями.




