Корейські вчені створили перший у світі надпровідник, що працює при кімнатній температурі. Поки що це лише простий препрінт, який, втім, вийшов у науковому журналі — тобто, чи правдива ця історія, поки незрозуміло. Потенціал у такої технології безмежний, адже надпровідники здатні без втрат передавати будь-яку потужність на будь-яку відстань. Така технологія, наприклад, відкриє нам магнітну левітацію для швидкісних потягів чи навіть тих самих летючих машин з фантастичних фільмів. Типу як в п’ятому елементі.
Головний прорив такої технології буде в створенні квантових комп’ютерів. Не тих прототипів на два-три кубіта, що повністю занурені в азот, а реальних моделей. Наразі саме необхідність в надпроводності стримує їх розвиток. Цікаво, що формула та процесс виготовлення досить простий, а значить скоро ми побачимо як інші лабораторії по всьому світу перевіряють цю історію. Щоправда, згідно публікації, максимальний струм при температурі двадцять п’ять градусів складає всього двісті п’ятдесят міліамперів. Це дуже мало, але не так прямо мало, щоб відкриття було безмістовним. Крім того, охолоджувати до мінус сорока градусів досить просто, а це вже значно збільшить максимальний струм. То що ж, чекаємо на перевірки публікації.




